עונת המלפפונים

קיץ.

חם ולח, אם אתם בחוף.

חם וחם, אם אתם בהר.

חם וכיף, אם אתם בחופש.

אני יכולה להמשיך כך עוד הרבה, אבל הבנו את העיקרון, חם.

מאפיין נוסף של הקיץ הוא שחוץ מחום, לא קורה בו הרבה, עונת מלפפונים. כמו לשבת לצפות במלפפון גדל. אגב, אחד המקורות המיוחסים למונח הוא פולני. כמה אופייני.

בעבור עסקים רבים, במיוחד בעסקים של מתן שירותים (שלא בתחום התיירות או הפנאי) הקיץ הוא עונה רגועה, שלא לומר איטית, שלא לומר משאירה לנו הרבה זמן לשבת לצפות במלפפון גדל… וכך רבים מאיתנו נמצאים בסוג של “תקופת המתנה”.

בישראל, “תקופת ההמתנה” נוטה להתארך ל”תקופת החגים”, המלווה בסינדרום “אחרי החגים”. והנה בקלות, אנחנו יכולים לאבד 3 חודשים מהשנה שלנו. ככה בלי שעשינו כלום, תרתי משמע.

אבל…

“תקופת ההמתנה” יכולה להיות מתנה.

(לא שלי, “שאלתי” מפרסומת ישנה).

הרי כשאנחנו נאלצים להמתין בדואר, בקופת חולים, בשדה תעופה בהמתנה לטיסה בקונקשיין, תמיד אנחנו מוצאים עוד משהו לעשות/ לקרוא/ לקנות…

רגע לפני שהחום מכריע אתכם, תחשבו איך אפשר להפוך את ההמתנה למתנה.

למשל, איזה דברים חשבתם שתעשו בעסק שלכם או בבית, כשיהיה לכם קצת זמן פנוי?

זה יכול להיות; להתעדכן בתכנים חדשים שנוגעים לכם. ללמוד משהו חדש. להשלים קריאה של כל מיני פוסטים או כתבות ששמרתם לכם ליום הזה שיהיה לכם משעמם. להתעניין בכנסים או בהשתלמויות. לעבור סוף סוף על הקורס הדיגיטלי הזה שקניתם לפני ככה וככה זמן ואתם כועסים על עצמכם שבזבזתם כסף ועדיין לא נכנסתם אפילו לשיעור הראשון. תכנים, יש מלא.

זה יכול להיות; לעשות מפגשים ונטוורקינג עם קולגות או לקוחות אחרים שבמקרה נמצאים גם הם בהמתנה. אגב, זו גם הזדמנות טובה לרענן את הנטוורקינג שאתם עושים און-ליין. לא עושים? חבל. תחפשו קבוצות שיכולות לעניין אתכם בפייסבוק, או קבוצות שאתם יכולים לתרום בהן מהידע שלכם. אנחנו נוטים לצרוך תוכן דיגיטלי ותוכן בכלל בהתאם להרגלים שלנו. רעננו את ההרגלים. אתגרו את האלוגריתם של פייסבוק שחושב שהוא כבר מכיר אתכם.

או שזה יכול להיות; לסדר משהו שתכננתם לסדר בעסק או בבית. כמה פעמים הבטחתם לעצמכם לעשות סדר בניירת? לתייק – מי היום מתייק בכלל? סרקו את הכול וזרקו! עברו על ארון הבגדים או הצעצועים או הכלים במטבח. אל תזרקו – תתרמו. תרגישו ממש טוב. ואם אתם ממש אמיצים – זה הזמן לעדכן את התקציב העסקי, המשפחתי. למה זה הזמן? כי יש לכם זמן… וגם כי אם עדיין לא חתמתם על הדו”ח השנתי של שנה שעברה – אז אתם כנראה באיחור!

ואני מציעה לקחת את זה צעד אחד קדימה; להתחיל לתכנן ולחשוב על השנה החדשה שאוטוטו מתחילה, הרי זה מגיע הרבה יותר מהר ממה שאנחנו חושבים. אז זה הזמן לעדכן את תוכנית העבודה שלכם. גם לעסקים וגם לאנשים פרטיים כדאי שתהיה תוכנית עבודה.

אין לכם תוכנית עבודה? חבל. אז קפצו לפוסט הזה ותלמדו איך מגבשים אחת כזו.

יש לכם? מעולה! תבחנו אותה, תראו מה עבד בה? מה הצליח? מה הייתם רוצים לשמר? ולשפר?

תחלמו על הדבר הבא, המטרה הבאה, המדרגה הבאה.

איך אמר וולט דיסני?

אם אתם יכולים לחלום את זה, אתם יכולים לעשות את זה. תמיד תזכרו שכל הדבר הזה התחיל מחלום ומעכבר.”

אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל עם הדמיון, המחשבות, הרעיונות.

אז מזכירה לכם לקפוץ לפוסט על תוכנית עבודה (לחצו כאן).

ואם אתם צריכים עזרה עם החלום הבא, אני כאן!

הרשמה לניוזלטר

עוד מאמרים

אם לא תירשמו איך תדעו?

טיפים, חידושים, מאמרי דיעה ושאר עדכונים

דילוג לתוכן