פיתוח עסקי ואישי

פיתוח עסקי ואישי

בעלות ובעלי עסקים קטנים, עצמאים ועצמאיות הם זן מוזר.

מדובר באנשים בעלי תשוקה לעסוק במשהו שהם טובים בו ואוהבים אותו, הם מוכנים להתאמץ ולהשקיע, חושבים על הלקוחות שלהם, חושבים כל הזמן קדימה.

אם אתן ואתם שייכים לזן הזה וקוראים את השורה הזאת, אתם בטח אומרים: כן, אבל

מאות בעלי העסקים והיזמים שפגשתי לא תופסים את עצמם ככאלה. הם לרוב אומרים לי: אבל אני לא יודע/ת מה צריך לעשות כדי להצליח

בכמה שאלות קצרות שאני שואלת אותם, שנינו מגלים, שהם דווקא כן יודעים, או שיש להם כיוון כללי, אלא שהם לא תופסים את עצמם ככאלה שיכולים לעשות את זה, או שהם לא בטוחים שזה הדבר הנכון.

עצמאים ובעלי עסקים מרגישים שהם צריכים לדעת בדיוק, הם חושבים שמישהו אחר בטוח עושה את זה יותר טוב מהם, שבטח הם לא חושבים נכון. הם מסתכלים לצדדים ומתבלבלים – מתבלבלים מהמתחרים, מהמצב במשק, ממה שמפורסם בתקשורת, ממה שהחבר השכיר שלהם אומר. מתבלבלים מכל מה שאפשר.

הבעיה המרכזית: בעלי עסקים קטנים ועצמאים פועלים לבד (גם אם יש להם צוות של עובדים). הם לבד בהחלטות, לבד בדילמות, לבד בחששות, לבד בתהייה ולרוב, לבד בביצוע. וגם כשהם מצליחים, הם לא מבינים מה בדיוק הם עשו שעבד. ואז הם חושבים: “היה לי מזל”.

תכל’ס, הם צריכים שלושה דברים מרכזיים כדי להצליח (ולא, זה לא רק כסף):

  • הם צריכים לעשות סדר במחשבות, בעסק, בפעולות הנדרשות על מנת להתקדם. הם צריכים תוכנית עבודה ברורה, הם צריכים תוכנית עסקית בהירה.
  • הם צריכים לצבור ביטחון בפרסונה העסקית שלהם. ללמוד “להיות” ולחשוב כמו בעלים של עסק.
  • הם צריכים סביבה מתאימה לצמיחה שלהם ושל העסק שלהם, הם צריכים מישהו לחשוב ולגדול איתו. הם צריכים לתדלק את המוטיבציה שלהם כל יום מחדש.

מה שלמדתי מעבודה עם מאות עסקים ויזמים הוא שלכל אחת ואחד אמנם יש את הדרך שלו, אבל שרובנו יכולים להפיק ערך עצום מחקירה פנימית אמיצה, מהגדרה עצמית – אישית ועסקית – שמסתמכת על הרצונות והחוזקות שלנו, כזו שגם לא מתעלמת מהקשיים והחסמים. וכשנוצרת הבהירות הזו, היישום שלה על העסק הוא פשוט יותר (גם אם דורש מאמץ).

בתהליך פיתוח עסקי ואישי, אנחנו עוברים ביחד על כל ההיבטים האלה, מייצרים תוכנית ברורה, עובדים צעד צעד, מנקודה לנקודה בדרך להצלחה עסקית שאתם רוצים להגיע אליה.

בתהליך פיתוח עסקי ואישי אתם לא לבד – לא לבד בגיבוש העסקי, לא לבד בדילמות, לא לבד בקבלת ההחלטות ואתם לומדים כלים שיוכלו לסייע לכם להמשיך לגדול בעסק בעתיד.

למי זה מתאים?

מאמנים ויועצים

מקצועות האימון והייעוץ האישי, העסקי, השיווקי, הפיננסי ועוד
לחצו להרחבה

מטפלים

מקצועות הטיפול
והרפואה המשלימה
לחצו להרחבה

מקצועות העיצוב והאדריכלות

מקצועות העיצוב והאדריכלות- עיצוב פנים, הום סטיילינג, עיצוב תכשיטים, עיצוב גרפי
לחצו להרחבה

יוצרים ואמנים

אמנים, יוצרים, צלמים ומקצועות במה נוספים
לחצו להרחבה

יוצרי תוכן

יוצרי ואנשי תוכן, תקשורת, יחסי ציבור ותחום השיווק
לחצו להרחבה

יזמים חברתיים ועמותות

יזמים חברתיים, עסקים חברתיים ועמותות
לחצו להרחבה
אם לא תירשמו איך תדעו?

טיפים, חידושים, מאמרי דיעה ושאר עדכונים

דילוג לתוכן